چه موقعی باید به گفتاردرمانی مراجعه کنیم؟

  1. وقتی که کودک شما عادات غذایی غیر معمول دارد(حساسیت مفرط به بافت غذا یا درجه حرارت غذا یا بیرون آوردن غذا بدون بلعیدن) – وقتی که کودک شما 18 ماهه تا 24 ماهه است و آبریزش دهان دارد –  وقتی که کودک شما نسبت به لمس صورت، ناز کردن، و …. حساسیت شدیدی نشان می دهد و یا حتی گریه میکند – وقتی که کودک شما 1 ساله هست و بافت غذایی درشت تر از پوره و غذاهای میکس شده را قبول نمی کند – وقتی که کودک شما مشکل در جویدن و بلع دارد.
  2. وقتی که کودک شما به نام خود واکنش نشان نمی دهد – وقتی که کودک شما دستورات ساده را انجام نمی دهد – وقتی که کودک شما تماس چشمی ندارد – وقتی که کودک شما یک ساله هست و غان و غون و اصواتی مثل بابابابا دددددد ….. ندارد –  وقتی کودک شما 2 ساله هست و کمتر از 50 کلمه دارد – وقتی کودک شما 3 ساله هست و جمله 3-4 جزئی ندارد— در کل وقتی که گفتار کودک شما مانند هم سن و سالانش نیست و تاخیر در گفتار را حس می کنید.
  3. وقتی کودک شما کلمات را درست تلفظ نمی کند – وقتی که منظور گفتار کودک خود را متوجه نمی شوید  و درک گفتار کودک شما دشوار است – وقتی که تلفظ صداها و کلمات کودک شما دچار مشکل شده است.
  4. 4)      وقتی که کودک شما یا فرد بزرگسال تکرار، کشیده گویی، یا قفل در کلمات، عبارات و گفتار خود دارد – وقتی که کودک شما یا فرد بزرگسال دچار ناروانی و لکنت شده است
  5. وقتی که کودک شما در خواندن و نوشتن عملکرد ضعیفی دارد – وقتی که کودک شما یا فردی دچار آسیب شنوایی، اتیسم، سندرم داون، شکاف لب و کام، فلج مغزی، تاخیر رشدی ، آپراکسی ، و سایر اختلالات می باشد.
  6. وقتی که فردی به دلیل سکته مغزی یا تروما مشکلات گفتار و زبان پیدا کرده است – وقتی که برای فردی در صدای طبیعی اش مشکل بوجود آمده است و یا اینکه فردی صدای طبیعی خودش را از دست داده است.

توانبخشی گندم، کاردرمانی و گفتاردرمانی در دریان نو، کاردرمانی و گفتاردرمانی در شهر آرا، کاردرمانی و گفتاردرمانی در توحید، کاردرمانی و گفتاردرمانی در طرشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *